Domowe sposoby na dziecięce dolegliwości - stosowano, gdy my byliśmy mali, nie zafundowalibyśmy tego swoim dzieciom

Wiele dawnych sposobów na dziecięce dolegliwości stosuje się i zachwala także obecnie. To na przykład inhalacje, które są jedną
z najlepszych metod na złagodzenie kataru,
czy okłady z liści kapusty, które leczą stany zapalne gardła. Są jednak i takie, o których lepiej zapomnieć.

O tym, jak ząbkowanie niemowlaka o mało nie sprowadziło policji do domu [LIST]

Nasza czytelniczka podzieliła się historią, która wydarzyła się, gdy jej kilkumiesięczna córeczka przechodziła przez trudny okres ząbkowania. Okazuje się, że nocne płacze dziecka mogą zmobilizować niektórych sąsiadów
do wystosowywania nietypowych ogłoszeń
w windach.

Czy wszyscy mamy tyle zębów, ile trzeba? Ile ich powinno być i co z tymi, których nie ma?

Ile zębów mamy jako dzieci, a ile jako dorośli?
Jak nazywają się poszczególne zęby i jaka jest
ich rola? Czy możliwe jest, by ktoś miał
ich za dużo lub za mało? Podpowiadamy.

Opóźnione ząbkowanie - czy jest się czym martwić?

Martwicie się, bo wasze dziecko skończyło dziewięć miesięcy, a ząbkowania ani widu, ani słychu? Kiedy jest najwyższa pora na pierwszego zęba?
I w związku z tym, kiedy można spokojnie czekać,
a kiedy lepiej interweniować?

Ząbkowanie - koszmar dla dziecka i ciężkie chwile dla rodzica. Jak je przetrwać?

Kolki macie już za sobą? No cóż, prawdopodobnie gładko przejdziecie w kolejną bolesną fazę rozwojową dziecka, czyli ząbkowanie. To etap nieprzyjemny nie tylko dla malucha, ale także dla jego rodziców. Jak pomóc dziecku, i przy okazji także sobie?

Czy to zęby? Jakie są objawy ząbkowania?

Wielu rodziców, którzy słyszeli od bliskich lub znajomych o trudach ząbkowania, bardzo przejmuje się tym, jak wyrzynanie ząbków będzie znosiło ich dziecko. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją sposoby, dzięki którym będziemy mogli załagodzić związane z tym procesem dolegliwości. Najpierw jednak musimy wiedzieć, czy ząbkowanie rzeczywiście już się rozpoczęło. Jakie są więc jego najpowszechniejsze objawy?

Ząbkowanie - koszmar i dla dzieci, i dla rodziców? Jak rodzice wspominają ząbkowanie swoich pociech?

Ząbkowanie niemowlęce może wiązać się z wieloma dokuczliwymi objawami, które utrudniają życie nie tylko dzieciom, ale także i ich rodzicom. Nie zawsze tak jednak jest. Okazuje się, że to, jak przebiega ten proces, jest kwestią bardzo indywidualną.

Pedodoncja, czyli stomatologia dla dzieci. Kiedy i o co pytać?

Dlaczego warto od najmłodszych lat życia dbać o zęby? Jak często odwiedzać z dzieckiem dentystę i kiedy jest najlepszy moment na pierwszą wizytę? Podpowiadamy.

Ząbkowanie kojarzy ci się z niemowlakami? Drugie ząbkowanie też bywa nieprzyjemne

Mimo że drugie ząbkowanie nie jest tak uciążliwe, jak te w okresie niemowlęcym, nie powinniśmy go całkowicie lekceważyć. Dzieciom dokuczają wówczas różne nieprzyjemne objaw, które mogą utrudniać im codzienne funkcjonowanie.

Pytania o ząbkowanie. Warto znać na nie odpowiedź

Ząbkowanie niemowlęce to trudny czas nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Dorosłym towarzyszy wówczas wiele obaw i wątpliwości. Co warto wiedzieć, zanim nasze dziecko rozpocznie ząbkowanie lub weszło już w ten okres? Przesyłamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.